Naslovnica Školska knjižnica Dani medijske pismenosti 2024.
Dani medijske pismenosti 2024. PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Petak, 26 Travanj 2024 00:00

Dani medijske pismenosti 2024.

Dani medijske pismenosti projekt su Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, koji se u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi svake godine u proljeće, od 2018.

OŠ Voštarnica-Zadar  uključila se ove godine i sa svojim programima.
Učenici kombiniranog razrednog odjela (III., VII. i VIII. r.), kroz rad na slikovnici „Slikovnica o medijima“, učili su o razlici medija i stvarnog svijeta. Program je prilagođen učenicima s teškoćama, a provodile su ga, 25. travnja 2024., knjižničarka Danijela Petani i učiteljica Maja Lisica u suradnji s asistenticama Leom Pešušić i Martinom Čorić.
Učenici odgojno-obarzovne skupine (UIT 17-21), s edukacijskom rehabilitatoricom Ivanom Birsom, sudjelovali su u projektu 26. travnja 2024. Pogledali su medijski obrazovni sadržaj  “Kako gledamo animirani film” te ga komentirali i analizirali.