Naslovnica O školi
O školi PDF Ispis E-mail

OŠ Voštarnica - Zadar

Osnovna škola Voštarnica – Zadar je jedina posebna odgojno-obrazovna ustanova u Zadarskoj županiji u kojoj se provodi osnovno školovanje učenika s većim teškoćama u razvoju. Odgojno-obrazovni rad temelji se na posebnim nastavnim planovima i programima primjerenim individualnim potrebama i mogućnostima učenika.

U školi se provode  tri nastavna programa:

• program za učenike s lakom mentalnom retardacijom s utjecajnim teškoćama u razvoju
  • program za učenike s umjerenom i težom mentalnom retardacijom
  • program za učenike s autističnim poremećajem s utjecajnim teškoćama u razvoju

Kod svih programa teži se stjecanju trajnih i primjenjivih znanja i kompetencija potrebnih za život, a odgojna komponenta utkana je u sve programe.

U školi su zaposleni sljedeći djelatnici:

• učitelji edukatori - rehabilitatori
  • učitelji predmetne nastave
  • stručni suradnici (pedagog, psiholog, logoped i knjižničar)
  • kineziterapeut
  • administrativno – tehničko osoblje
  • ravnateljica škole

Timskim radom svih djelatnika postižu se najbolji rezultati.

Osnovna škola Voštarnica - Zadar ima tri područna odjela pri PO Smilčić.

U školskoj godini 2023./2024. školu pohađa 139 učenika. Učenici su raspoređeni u 28 odgojno-obrazovnih skupina (1 skupina produženog stručnog postupka) i 4 kombinirana razredna odjela.

Nastava se odvija u novoj školskoj zgradi na predjelu Mocire gdje su prostorni uvjeti iznimno kvalitetni i u potpunosti prilagođeni radu posebne ustanove kakva je OŠ Voštarnica - Zadar.