Naslovnica Misija i vizija
Misija i vizija PDF Ispis E-mail

MISIJA I VIZIJA OŠ VOŠTARNICA-ZADAR

Misija škole: Odgoj i obrazovanje učenika s većim teškoćama u razvoju s ciljem postizanja što kompetentnijih učenika i  njihove što bolje integracije u zajednicu.

Vizija škole: Stremimo biti škola koja učenike tijekom školovanja čini sretnim i motiviranim, osvještava im vlastite mogućnosti, talente, razvija im snage, a ne traži slabosti, koja do maksimuma razvija njihove potencijale, a koja u konačnici stvara kompetentne učenike u skladu s njihovim mogućnostima sposobne za što samostalniji život, a ako je moguće i rad. Škola koja njeguje kvalitetnu međusobnu suradnju i komunikaciju svih čimbenika: radnika škole, roditelja, učenika; u kojoj je ugodno učiti, raditi, boraviti, koja u potpunosti zadovoljava potrebe učenika i njihovih roditelja. Škola koja osigurava korištenje najsuvremenijih metoda i sredstava za rad u nastavi za učenike s teškoćama kao i najsuvremenije prostorne uvjete i opremljenost.