Naslovnica Školska knjižnica Noć knjige 2024.
Noć knjige 2024. PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Četvrtak, 25 Travanj 2024 00:00

Noć knjige 2024.

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga.

Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).
I naša škola se već nekoliko godina uključuje u manifestaciju, a ove godine smo sudjelovali s 2 programa.
Program „Čitamo šumu Striborovu“ održan je 24. travnja 2024. Učenicima odgojno -obrazovne skupine UIT 7-11  pročitana je Šuma Striborova Ivane Brlić Mažuranić, a zatim je  uslijedila interpretacija djela te nakon nje kreativna radionica na zadanu temu. Program je prilagođen učenicima s teškoćama, a vodile su ga edukacijska rehabilitatorica Daria Švorinić i  logopedinja Dragana Dumić Keanly.
Program „Igramo se s Regočem“ održan je 25. travnja 2024. Učenicima je  pročitana prilagođena verzija priče Regoč Ivane Brlić Mažuranić. Uz interpretaciju i pričanje po nizu slika, igrali smo i tematske igre. Program je prilagođen učenicima s teškoćama, a vodile su ga edukacijska rehabilitatorica Stela Dominis i knjižničarka Danijela Petani.