Naslovnica Školska knjižnica Zadar čita 2024.
Zadar čita 2024. PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Četvrtak, 21 Ožujak 2024 00:00

Zadar čita 2024.

Manifestacija Zadar čita 2024. odvijala se u tjednu od 18. do 23. ožujka. Tema manifestacije bila je VODA.. Bez vode nema života, ona je u nama i oko nas. Vječita je inspiracija književnicima, glazbenicima, fotografima, slikarima, plesačima, znanstvenicima…. i nezaobilazna je ekološka tema suvremenog svijeta.

Naša škola uključila se programom Čitamo u prirodi, a sudjelovali su učenici  Lorena Knežević, Rino Lučić, Teo Jurlina, Nino Striguljica i Aida Gegollaj s edukacijskom rehabilitatoricom Stelom Dominis, knjižničarkom Danijelom Petani te u pratnji medicinske sestre Irene Kotlar Zrilić. Čitala se prilagođena priča Jež i zlatni potok Ante Gardaša. U pričanju i interpretaciji priče koristili su se likovi  pedagoški oblikovanih materijala od otpalog lišća i grančica. Priča  je poslužila kao sredstvo povezivanja s prirodom  uz vježbe koncentracije, senzorne integracije te fine i grube motorike. Nakon čitanja u prirodi, održana je i kulinarska radionica na kojoj se spremalo slastice od ježa. Naše sudjelovanje u manifestaciji Zadar čita nije moglo bolje završiti!