Naslovnica Školska knjižnica Književni susret s dječjom ilustratoricom i spisateljicom Dubravkom Kolanović
Književni susret s dječjom ilustratoricom i spisateljicom Dubravkom Kolanović PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Četvrtak, 14 Prosinac 2023 00:00

Književni susret s dječjom ilustratoricom i spisateljicom Dubravkom Kolanović

U srijedu, 13. prosinca 2023., održan je susret učenika dviju odgojno-obrazovnih skupina s priznatom ilustratoricom i spisateljicom Dubravkom Kolanović.

Naša gošća Dubravka Kolanović uspješno se ilustracijom za djecu. Nakon studiranja na američkom Savannah College of Art and Design i diplome slikarstva na Zagrebačkoj Akademiji za Likovnu umjetnost, odlučila se posvetiti djeci i kreativnom radu za njih. Napisala je vise stotina slikovnica izdanih na 15 svjetskih jezika te mnogobrojnih ilustracija za dječje časopise, udžbenike, čestitke. Kako je volontiranje dugi niz godinama dio Dubravkinog života, rado se odazvala pozivu i našim učenicima pročitala svoju priču “Krokodil velikog srca“. Učenici su pažljivo poslušali priču i s veseljem sudjelovali u grupnoj aktivnosti nakon čitanja. Krokodil Šime i njegovo veliko srce puno ljubavi našim je učenicima postao drag i zanimljiv lik. Veselimo se nastavku druženja s Dubravkom i njenim književnim djelima.

Ovo lijepo književno druženje samo je nastavak aktivnosti kontinuiranog čitanja našim učenicima koje provode edukacijske rehabilitatorice Stela Dominis i Daria Švorinić u suradnji s knjižničarkom Danijelom Petani.