Naslovnica Školska knjižnica Književnost bez granica
Autor Administrator
Četvrtak, 09 Studeni 2023 00:00

Književnost bez granica

Mjesec hrvatske knjige koji se održao se u razdoblju od 15. listopada do 15. studenoga 2023. pod nazivom Književnost bez granica!, posvećen je prevoditeljima, odnosno književnomu prevođenju, a svrha je bila istaknuti važnost prevoditelja i podsjetiti na neprocjenjivu vrijednost književnoga prevođenja, zahvaljujući kojemu strana književnost, njezini klasici i suvremenici, hrvatskim čitateljima prestaju biti strani.

U našoj školi u manifestaciju su se, 8. studenoga 2023., uključili učenici produženog stručnog postupka sa svojom edukacijskom rehabilitatoricom Marijom Dokozom i knjižničarkom Danijelom Petani. Osmišljen je sat pod nazivom Izrada taktilne slikovnice Pale sam na svijetu Jensa Sigsgaarda. Učenicima je pročitana prilagođena verzija priče, a zatim su izrađivali taktilnu slikovnicu kojom se olakšava čitanje osobama s oštećenjem vida.