Naslovnica Školska knjižnica Završna smotra nacionalnog projekta „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“
Završna smotra nacionalnog projekta „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Ponedjeljak, 08 Svibanj 2023 00:00

Završna smotra nacionalnog projekta

Sudjelovali smo na završnoj smotri nacionalnog projekta „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ , 5. svibnja 2023., u zagrebačkom kinu Tuškanac.

Na smotri su se predstavile 32 škole, a našu školu su predstavljale učenice Diora Alli i Ana Hromin u pratnji edukacijske rehabilitatorice Ivane Birse i knjižničarke Danijele Petani.

Riječ je o projektu koji se u Republici Hrvatskoj održava već dvanaest godina, a cilj je potaknuti učenike na čitanje i to osobito knjiga koje već neko vrijeme stoje zaboravljene na policama školskih knjižnica. Posebnost projekta jest i to što nije natjecateljskog karaktera, već mu je namjera razviti čitateljske kompetencije kod učenika, obogatiti njihov rječnik, potaknuti ih na razgovor i stvaralaštvo.