Naslovnica Školska knjižnica Noć knjige 2023.: Zajedno ispod duge – kreativna radionica u čast Dinka Šimunovića
Noć knjige 2023.: Zajedno ispod duge – kreativna radionica u čast Dinka Šimunovića  PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Petak, 21 Travanj 2023 00:00

I ove smo se godine uključili u nacionalnu manifestaciju „Noć knjige“ koja se održala, od 21. do 23. travnja 2023., po dvanaesti put.

Kao inspiracija za održavanje programa poslužila nam je obljetnica kojom se obilježava 150. godina od rođenja Dinka Šimunovića, istaknutog književnika hrvatske moderne.

Priču "Duga" Dinka Šimunovića čitali smo na plaži Marex . Nakon čitanja slijedila je jednostavna dramatizacija te kreativna radionica slikanja duge. Završili smo s motoričkom igrom „Tko će prije ispod duge“. Sudjelovali su učenici odgojno-obrazovne skupine UIT 11 – 14 godina, edukacijska rehabilitatorica Stela Dominis i knjižničarka Danijela Petani.