Naslovnica Školska knjižnica Sudjelovali smo u manifestaciji „Zadar čita 2023.“
Sudjelovali smo u manifestaciji „Zadar čita 2023.“ PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Petak, 24 Ožujak 2023 00:00

Sudjelovali smo u manifestaciji „Zadar čita 2023.“

Gradska knjižnica Zadar od 20. do 25. ožujka organizirala je kulturnu manifestaciju „Zadar čita“ s ciljem poticanja čitanja, promocije kulturnih događanja i razvoja publike.

Na poziv Knjižnice, i ove godine se manifestaciji priključio veliki broj prijavitelja. Sudjelovalo je 60 prijavljenih sudionika, na različitim lokacijama diljem Zadra i Zadarske županije i održalo više od 150 programa. Tema ovogodišnje manifestacije je smijeh, a naša se škola uključila s dva programa.

22. ožujka 2023. Aida, Lorena, Teo i Rino sudjelovali su sa svojom edukacijskom rehabilitatoricom Stelom Dominis koja je učenicima pročitala divan tekst Vesne Ferluge-Antić "Kako nasmijati tetu pekaricu". Priča govori o nezadovoljnoj, uvijek namrgođenoj prodavačici u pekari i maloj, pristojnoj djevojčici koju je brinulo zbog čega se teta pekarica nikad ne smije. Djevojčica je razmišljala i dosjetila se načina kako je nasmijati. "I tako je jedno nacrtano sunce i jedno iskreno srce sasvim male djevojčice, barem na neko vrijeme odmicalo oblake koji su tmurili nebo tete pekarice." Nakon čitanja uslijedila je kreativna radionica, a dva školska sata za naše učenike bila su još vedrija i nasmijanija nego inače te su proletjela u trenu.

Istog dana, u obilježavanje manifestacije su se uključili učenici psp-a (Antonio Ante Jurlina, Katarina Rudić, Enzo Begović, Petar Sutlović, Petar i Roko Stručić, Šime Krpina, Bruno Begonja) s edukacijskom rehabilitatoricom Marijom Dokozom i knjižničarkom Danijelom Petani. Održane su pričaonica i kreativna radionica, odnosno čitana je priča „Dva smijeha“ Sunčane Škrinjarić, a nakon toga uslijedila je dramatizacija priče.

I ove smo se godine rado uključili u manifestaciju, družili se, zabavili i otkrili nove lijepe priče.