Naslovnica Školska knjižnica Upoznavanje sa školskom knjižnicom
Autor Administrator
Srijeda, 25 Siječanj 2023 00:00

Upoznavanje sa školskom knjižnicom

Lea, David, Pia i Baldo su  prvi put u studenom 2022. posjetili školsku knjižnicu i upoznali knjižničarku Danijelu Petani.

Šarenilo korica, igračke po policama, bojice, dječji crteži i plakati zaokupili su pažnju naših najmlađih učenika. Istraživali su  što se sve  može naći u školskoj knjižnici. Upoznali su se s pravilima ponašanja u knjižnici,  naučili kako čuvati knjige i koje su obaveze članova knjižnice. Nakon razgledavanja slikovnica i lutaka knjižničarka Danijela  je pročitala  priču „Vuk koji je htio biti druge boje“ Orianne Lallemand.  Učenici su pažljivo slušali te su nakon čitanja i  razgovora s knjižničarkom zadovoljni otišli u učionicu. Priču su ponovili i s  edukacijskom rehabilitatoricom Darijom Švorinić s kojom će odsad redovito  posuđivati slikovnice i uživati  u čitanju i pričanju priča.