Naslovnica Školska knjižnica Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2022.
Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2022. PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
Četvrtak, 27 Listopad 2022 00:00

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2022.

OŠ Voštarnica-Zadar sudjeluje u nacionalnoj manifestaciji Mjesec hrvatske knjige dugi niz godina. Manifestacija  se održava svake godine od 15. listopada  do 15. studenoga.

Ovogodišnji je Mjesec hrvatske knjige posvećen mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Tema ovogodišnje manifestacije glasi Generacija K, a moto Misli na sebe – čitaj! Ove se godine manifestaciji priključilo 242 sudionika s gotovo 1900 programa. Sudionici su u najvećem broju narodne i školske knjižnice te nešto manji broj drugih kulturnih ustanova (muzeji, nakladnici, udruge, društva itd.).

Naša škola se u Mjesec hrvatske knjige uključila programom pod nazivom „Volim čitati: u društvu s knjigom“ kojeg su za učenike produženog stručnog postupka osmislile i vodile knjižničarka Danijela Petani i učiteljica edukacijska rehabilitatorica Marija Dokoza. Učenici su se, 26. listopada 2022., kroz čitanje priče i kreativnu radionicu upoznali sa školskom knjižnicom, posudbom knjiga i pravilima ponašanja u školskoj knjižnici.