Naslovnica Događanja „Ljubičasti dan“ – dan pružanja podrške osobama s epilepsijom
„Ljubičasti dan“ – dan pružanja podrške osobama s epilepsijom PDF Ispis E-mail
Srijeda, 27 Ožujak 2024 00:00

„Ljubičasti dan“ – dan pružanja podrške osobama s epilepsijom

U utorak, 26. ožujka 2024., našom školom je vladala ljubičasta boja kao znak podrške oboljelima od epilepsije.

Ljubičasti dan, koji se obilježava 26. ožujka, najpoznatiji  je neslužbeni dan epilepsije u svijetu nastao 2008. g. javnom objavom vlastite bolesti Cassidy Megan tada devetogodišnje djevojčice  koja se često osjećala stigmatizirana i izolirana. Ljubičasta boja lavande je izabrana kao međunarodna boja epilepsije jer je ljubičasto povezano s osjećajem usamljenosti.  Od samog začetka, cilj ovog dana je potaknuti ljude da govore o ovoj bolesti uz poruku osobama s epilepsijom da nisu same. Toga dana nosi se nešto ljubičasto te se u mnogim školama i ustanovama  održavaju  predavanja, koncerti, plesovi, večere, šetnje, sportski i  drugi događaji. Mi smo izradili plakat i ljubičasta srca jer srce govori više od riječi.