Naslovnica Događanja Projekt Dramski svijet bez granica spojio djecu OŠ Voštarnica-Zadar, OŠ Šimuna Kožičića Benje, OŠ Jurja Barakovića Ražanac, Dječjeg vrtića Latica i korisnike Centra za pružanje usluga u zajednici Mocire
Projekt Dramski svijet bez granica spojio djecu OŠ Voštarnica-Zadar, OŠ Šimuna Kožičića Benje, OŠ Jurja Barakovića Ražanac, Dječjeg vrtića Latica i korisnike Centra za pružanje usluga u zajednici Mocire PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 07 Ožujak 2024 00:00

Projekt Dramski svijet bez granica

Projekt Dramski svijet bez granica održao se, 4. i 5. ožujka 2024.,  u OŠ Voštarnica-Zadar. U projektu su, uz školu domaćina, sudjelovale i OŠ Šimuna Kožičića Benje, OŠ Jurja Barakovića Ražanac, Dječji vrtić Latica i Centar za pružanje usluga u zajednici Mocire.

Okupljeno je devedesetak sudionika koji su bili aktivni i družili se  tijekom dva dana.  Ovaj inkluzivni projekt ima za cilj promicanje svijesti o emocijama i razvoju emocionalne inteligencije kod djece s teškoćama u razvoju i djece bez teškoća u razvoju. Kroz dramski rad, dramske igre, glazbu, crtanje, snimanje videa te međusobnu interakciju stvara se inkluzivno okruženje gdje sva djeca imaju priliku zajedno učiti, izražavati svoje emocije i razumjeti važnost uloge emocija u međuljudskim odnosima.
Projekt je započeo  4. ožujka 2024. Tog prvog dana održala se glazbeno-dramska radionica pod vodstvom učiteljice Ive Mustać Klarić, a sudjelovali su učenici Dramske grupe i Orkestra OŠ Voštarnica-Zadar i  djeca Dječjeg vrtića Latica u pratnji odgajateljice Tamare Blaslov. Bilo je tu pjesme, glazbenih igara, pjesmica s pokretom i dramatizacije.
Drugi dan provođenja projekta, 5. ožujka 2024., započeo je kratkim prigodnim programom kojeg je vodila logopedinja Dragana Dumić Keanly, a u kojem su nastupili učenici  OŠ Voštarnica-Zadar  i učenici Jurja Barakovića, Ražanac. Nakon veselog uvodnog dijela, učenici su se družili u holu školu gdje je poslužena i marenda, a zatim su uslijedile dramske radionice.
Učenici OŠ Jurja Barakovića, Ražanac od 1. do 4. razreda (PO Krneza i PO Ljubač,) u pratnji svojih učiteljica Marte Bonato, Irene Miočić, Marije Prović i asistentice Matee Drmić sudjelovali su na radionici  s učenicima u pratnji edukacijskih rehabilitatorica Darije Švorinić i Stele Dominis te knjižničarke Danijele Petani. Radionica je uključivala igre upoznavanja i opuštanja, nakon kojih je uslijedilo pričanje priče te druženje učenika i podjela pohvalnica i zahvalnica u završnom dijelu.
Učenici Dramske skupine 4. b razreda OŠ Šimuna Kožičića Benje , u pratnji knjižničarke Diane Ljutić i učiteljice Božene Raspović, su  s  učenicima  starijih odgojno-obrazovnih skupina OŠ Voštarnica-Zadar, uz edukacijske rehabilitatorice Saru Katić i Ivanu Birsu, odigrali nekoliko dramskih igara i kroz nekoliko dramskih scena na temu različitih emocija pokazali kako to izgleda kada nas emocije vode u svakodnevnom životu.
Održana je i likovna radionica u kojoj su sudjelovali učenici OŠ Voštarnica-Zadar i korisnici Centra za pružanje usluga u zajednici Mocire. Pod vodstvom učiteljice Maje Lisice obradili su četiri aktivnosti kroz koje su prožete četiri emocije: sreća, strah, tuga i ljutnja. Vesela ekipa iz Centra Mocire došla je u pratnji edukacijske rehabilitatorice Jelene Babić, a učenicima su pomagale i asistentice Lea Pešušić i Martina Ćorić. Bio je ovo kreativni tim učenika i djelatnika, koji se uz nova znanja i dobro zabavio.
Rastali smo se uz pozdrave i želje za ponovnim susretom.