Naslovnica Događanja Projekt poboljšanja vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Zadar-Petrčane
Projekt poboljšanja vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Zadar-Petrčane PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 01 Lipanj 2023 00:00

Projekt poboljšanja vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Zadar-Petrčane

Komunalno poduzeće Odvodnja d.o.o. Zadar korisnik je EU projekta „Projekt poboljšanja vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Zadar-Petrčane“ kojim će se, kroz smanjenje količine septičkih jama i priključenjem većeg broja kućanstava na sustav javne odvodnje, postići smanjenje ispuštanja otpadnih voda u okoliš, podzemne i priobalne vode te dodatno unaprijediti do sada postignuta zadovoljavajuća razina čistoće okoliša i mora.

U sklopu aktivnosti promidžbe i vidljivosti predviđena organizirana su mini predstavljanja projekta djeci u osnovnim i srednjim školama grada Zadra kako bi se i kod njih podigla svijest o značaju ovog projekta i njegovog pozitivnog utjecaja na okoliš. U našoj školi predstavljanje je održano 1. lipnja 2023., a održala ga je djelatnica Odvodnje - gđa Vesela Vlaić Ležaja, tehnolog službe pročišćavanja otpadnih voda i zaštite okoliša. U edukativnoj prezentaciji pripremljenoj za naše učenike, govorilo se o tome kako funkcioniraju sustav javne odvodnje i uređaj za pročišćavanje te zašto su nužni za održivo zbrinjavanje otpadnih voda.