Naslovnica Događanja Uključili smo se u manifestaciju 1. Dani djece s teškoćama pod motom "Uključi me... i ja mogu"
Uključili smo se u manifestaciju 1. Dani djece s teškoćama pod motom "Uključi me... i ja mogu" PDF Ispis E-mail
Srijeda, 05 Travanj 2023 00:00

Manifestacija 1. Dani djece s teškoćama u razvoju i njihovih roditelja, koja promiče inkluziju djece i osoba s teškoćama u razvoju, održavala se od 18. ožujka do 2.travnja 2023.

Kulturno-zabavni dio manifestacije održan je u Providurovoj palači, 31. ožujka, u 18 sati pod nazivom "Možemo i hoćemo". Program je bio bogat plesnim, pjevačkim i dramskim izvedbama u kojemu su sudjelovala djeca s teškoćama u razvoju i djeca tipičnog razvoja. Učenici našeg Školskog zbora, Orkestra i Dramske grupe: Mihovil Čakarun, Nikolina Strenja, Diora Alli, Ana Hromin, Petar Sutlović i Luka Torbarina tijeloglazbom (engl. body percussion) plesali su uz taktove pjesama "Addams Family" i "Uptown funk" Bruna Marsa, a uvježbale su ih učiteljice Iva Mustać Klarić i Ivana Birsa.

Luka i Petar otpjevali su pjesmu "Tvoje boje" grupe Radio Luksemburg uz gitarsku pratnju Karla Klarića. Veliku podršku u izvedbi našim učenicima pružio je Dječji zbor Kazališta lutaka (Klara Gazić, Cecilija Buškulić, Rita Smoljan, Darjan Medin, Ivica Medin , Anamarija Isaković, Lana Popović, Patricia Palić, Maris Mlinar, Pia Radoš, Masimiliano Lisica) sa svojom voditeljicom Ivom Mustać Klarić.