Naslovnica Događanja Projekt „STEM COUNTY“
Projekt „STEM COUNTY“ PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 26 Siječanj 2023 00:00

Projekt „STEM COUNTY“

Početna konferencija projekta „Jačanje STEM vještina u  osnovnim školama u Zadarskoj županiji“ – STEM COUNTY, održala se 24. siječnja 2023., u multifunkcionalnoj dvorani Centra za kreativne industrije.

Projektom „STEM COUNTY“ poboljšat će se STEM vještine učitelja i učenika u osnovnim školama u Zadarskoj županiji kroz modernizaciju školskih prostora, podizanje kapaciteta učitelja, edukaciju učenika te razmjenu znanja i iskustava u STEM područjima. Provedbom projekta opremit će se 13 STEM učionica u 13 osnovnih škola u Zadarskoj županiji, a jedna od tih je i naša škola.  Osam je škola kojima je osnivač Grad Zadar (OŠ Voštarnica-Zadar, OŠ Stanovi, OŠ Krune Krstića, OŠ Petra Preradovića, OŠ Šimuna Kožičića Benje, OŠ Šime Budinića, OŠ Bartula Kašića i OŠ Zadarski otoci)  te pet škola kojima je osnivač Zadarska županija (OŠ Zemunik, OŠ Jurja Dalmatinca Pag, OŠ Vladimir Nazor Neviđane, OŠ Franka Lisice Polača i OŠ Biograd na Moru). Projekt se financira u okviru programa „Lokalni razvoj i smanjenje siromaštva“ koji čine dio Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i kraljevine Norveške, a provodi se u razdoblju od 15. srpnja 2022. do 14. travnja 2024.