Naslovnica Događanja Učenik Roko Stojanov nagrađen je na natječaju „Božić u mom domu“
Učenik Roko Stojanov nagrađen je na natječaju „Božić u mom domu“ PDF Ispis E-mail
Srijeda, 21 Prosinac 2022 00:00

Učenik Roko Stojanov nagrađen je na natječaju „Božić u mom domu“

Roko Stojanov osvojio je nagradu na literarno-likovnom natječaju Narodnog muzeja Zadar "Božić u mom domu" koji je trajao od 15. studenoga do 15. prosinca 2022.

Sudjelovali su učenici  osnovnih i srednjih škola i djeca u dječjim vrtićima s područja grada Zadra i Zadarske županije. Svrha likovno-literarnog natječaja bila je prikazati tradicijske običaje učenika i djece u vrijeme blagdana Božića i potaknuti ih na razmišljanje o važnosti tih običaja, kao i potrebi očuvanja tradicije u vlastitom domu/mjestu. Također, svrha je bila i prepoznati tradicijske običaje u Zadarskoj županiji s ciljem njihove održivosti i prepoznatljivosti.

Sliku snježne zimske idile i zlatne crkve kao simbolom hrvatske tradicije u božićno vrijeme Roko  je naslikao na satu Razvoja kreativnosti pod vodstvom edukacijske rehabilitatorice Antonele Marić.  Rad je izložen u prostoru Edukativne dvorane Kneževe palače te Vas pozivamo da razgledate izložbu.