Naslovnica Događanja U sklopu projekta ATTEND ravnateljica Irena Dukić boravila je na Islandu
U sklopu projekta ATTEND ravnateljica Irena Dukić boravila je na Islandu PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 28 Studeni 2022 00:00

U sklopu projekta ATTEND ravnateljica Irena Dukić boravila je na Islandu.docx

U sklopu projekta ATTEND, od 3.  do 6.listopada 2022. godine, ravnateljica Irena Dukić  sudjelovala je na treningu u sklopu kojeg je  posjetila odgojno-obrazovne ustanove na Islandu.

Ondje se upoznala s korištenjem asistivnih tehnologija u nastavi (Klettaskóli, Učiteljski fakultet, školu Hvassaleitisskóli i Centar za kreativne i obrazovne tehnologije - Mixtura). Izuzetno je značajno je što ćemo korištenje asistivne tehnologije u školi moći unaprijediti s uređajima za asistivne tehnologije iz ovog projekta kao edukacijama za njihovo korištenje. S obzirom na to da se projekt ATTEND bazira na primjeni asistivnih tehnologija u nastavi i obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju, posjet Klettaskóli školi i drugim ustanovama bio je pravo mjesto za upoznati se s novitetima i praktičnom primjenom asistivnih tehnologija u obrazovanju. Na treningu se ravnateljica upoznala sa specifičnim tehnologijama i metodama koje se koriste prilikom obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju.