Naslovnica Događanja 5. online likovna kolonija - „Dolina mlinova“
5. online likovna kolonija - „Dolina mlinova“ PDF Ispis E-mail
Petak, 25 Studeni 2022 00:00

5. online likovna  kolonija - „Dolina mlinova“

U organizaciji Škole za odgoj i obrazovanje-Pula, 23. studenog 2022., održana je 5. likovna kolonija pod nazivom „Dolina mlinova“.

U maštovitoj online koloniji sudjelovali su učenici iz Hrvatske, Slovenije i Crne Gore. Svi sudionici bili su  uključeni u koloniju putem Google Meet-a kako bi u realnom vremenu  stvarali  i podijelili svoje radove s drugima sudionicima. Ove su godine prije početka kolonije svi sudionici pogledali bajku „Dolina mlinova“ u kamišibaj tehnici. Kamišibaj [kamishibai] je umjetnost pripovijedanja uz pomoć slika na maloj drvenoj pozornici. Riječ je o umjetnosti koja spaja sliku i riječ, odnosno podrazumijeva interakciju govora i slike. Korisno je sredstvo i pomagalo za rad s djecom jer razvija maštu, likovnu i govornu izražajnost te komunikacijske i jezične vještine. Učenici triju odgojno-obrazovnih skupina naše škole su, uz svoje edukacijske rehabilitatorice Ivanu Birsu,  Saru Katić i Dariju Švorinić, nakon odgledanog kamišibaija, odabrali  koji će lik ili predmet  na koloniji napraviti. Tako su iz naših učionica sudionike kolonije pozdravili Ana i Div koji je htio letjeti. Učenici su rado sudjelovali na koloniji, a svoje radove  izložili su i u holu škole.