Naslovnica Događanja Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 2022. – „Kruh je život, čuvajmo kruh“
Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 2022. – „Kruh je život, čuvajmo kruh“ PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 27 Listopad 2022 00:00

I ovaj listopad 2022. godine, bio je u znaku Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tako smo mi, uz geslo „Kruh je život, čuvajmo kruh“, obilježili još jedne Dane kruha u OŠ Voštarnica-Zadar.

Vrijedne ruke naših učenika, učiteljica i njihovih roditelja pripremile su i ispekle razne vrste kruha i krušnih proizvoda. Na bogatoj je trpezi bilo svega, od fritula, kolača svih vrsta, kiflica, peciva, štrudli, kuglofa, krafni, do ručno izrađenih košara od tijesta. Blagoslov kruha vodio je don Igor Ikić iz župe Bezgrešnog začeća BDM- Puntamika. Učenici su donijeli i prigodne ukrase za ukrašavanje stola, cijelu paletu jesenskih plodova; orahe, bundeve, bademe, šipke, mandarine, smokve i dr. Vidimo se i iduće godine!