Naslovnica Događanja Postavljena je komunikacijska ploča - Pričaj sa mnom!
Postavljena je komunikacijska ploča - Pričaj sa mnom! PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 24 Listopad 2022 00:00

Pričaj sa mnom

U dvorištu naše škole postavljena je komunikacijska ploča kao oblik potpomognute komunikacije za sve učenike, posebice one koji su neverbalni ili su u procesu usvajanja govora.

Cilj korištenja komunikacijske ploče je ostvarenje funkcionalne i djelotvorne komunikacije pojedinaca. Simboli na komunikacijskoj ploči poredani su sukladno pragmatičnim potrebama korisnika – komuniciranje o osobama, radnjama, predmetima, osjećajima, mjestima i slično te su označeni različitim bojama zbog lakšeg odabira teme o kojoj će se komunicirati.

Ploču je izradila učiteljica edukator – rehabilitator Danijela Budimir Čirjak uz dopuštenje firme Tobi Dynavox za korištenje simbola, odnosno softverskog programa Boardmaker. Tiskara Donat zaslužna je za print,  a Bravaria Nauta je izradila okvir.

Zahvaljujemo svima na doprinosu!