Naslovnica Događanja Pametno NE nasilju
Pametno NE nasilju PDF Ispis E-mail
Petak, 04 Lipanj 2021 00:00

pametno ne nasilju logo

Projekti „Biram drugačije – nasilje i mržnja nije moj izbor“ i „Pametno ne nasilju“ se provode uz financiranje Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike od 1. lipnja 2020., a od ove se godine uključila  i naša škola. Edukativni materijali proslijeđeni su našim edukacijskim rehabilitatorima koji će ih prezentirati učenicima.

Projekt „Pametno NE nasilju“ pridonosi smanjenju svih pojavnih oblika nasilja nad i među djecom i mladima tako što osigurava digitalne, dostupne, besplatne video sadržaje za djecu i mlade o načinima reakcije na nasilje kojem su izloženi te ih upućuje da koriste postojeće mehanizme zaštite. Time se smanjuje mogućnost eskalacije nasilja među djecom i mladima i sprečava daljnji razvoj nasilnog ponašanja.

U sklopu projekta pedagoginja Maja Biondić Petričević održala je dvije radionice „Pametno NE nasilju“. Sudjelovali su učenici dviju odgojno-obrazovnih skupina sa svojim učiteljicama edukacijskim rehabilitatorima Dariom Švorinić i Ivanom Birsa.