Naslovnica Događanja Sudjelovali smo u manifestaciji „Zadar čita 2021.“
Sudjelovali smo u manifestaciji „Zadar čita 2021.“ PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 25 Ožujak 2021 00:00

Zadar čita 2021.

Naša škola tradicionalno sudjeluje u manifestaciji „Zadar čita“. Ove smo se godine uključili s dva programa.

U ponedjeljak, 22. ožujka, sudjelovali smo u programu „Djeca čitaju djeci“. Povezali smo se s OŠ Jurja Barakovića, Ražanac. Učenici 8. razreda, sa svojom učiteljicom hrvatskog jezika Lidijom Miočić, čitali su bajku „Aladin“  odgojno-obrazovnoj skupini učenika naše škole. U programu su sudjelovale i edukacijska rehabilitatorica Irena Fuštin, pedagoginja Maja Biondić Petričević i knjižničarka Danijela Petani.

U srijedu, 24. ožujka, održali smo program temeljen na djelu „Poštarska bajka“ Karola Čapeka. Prilagođenu priču čitali smo uz video projekciju, a zatim smo održali „kazalište sjena“ kroz koje smo dramatizirali pročitano djelo.  „Kazalište sjena“ osmislila je edukacijska rehabilitatorica Marija Dokoza, sudjelovali su učenici produženog stručnog postupka, a priču je prilagodila i čitala knjižničarka Danijela Petani.