Naslovnica Događanja Održan radni sastanak projekta ASIQ
Održan radni sastanak projekta ASIQ PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 17 Rujan 2020 00:00

Održan radni sastanak projekta ASIQ

14. rujna 2020. u prostorima OŠ Voštarnica - Zadar održan je radni sastanak s projekt managerom  projekta ASIQ, g. Momirom Širkom, predstavnikom nositelja projekta Gradske razvojne agencija Banja Luka (BiH), ravnateljicom OŠ Voštarnica-Zadar Irenom Dukić i koordinatorom projekta za OŠ Voštarnica-Zadar Josipom Matassijem.

interreg_ipa_cbcTema sastanka je bila analiza do sad provedenih, te planiranih aktivnosti projekta. Poseban osvrt na sastanku usmjeren je na organizaciju on-line Kick-off konferencije koja je predviđena za 23. rujna 2020.,  u 13:00h.

Projekt „Poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga radi poboljšanja kvalitete socijalne uključenosti za djecu i mlade s teškoćama u razvoju - ASIQ“ financira se EU sredstvima, kroz Interreg IPA program prekogranične suradnje Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014. -2020., a ukupna vrijednost projekta iznosi 575.122,00 EUR.

Nositelj projekta je Gradska razvojna agencija Bana Luka (BiH), a uz OŠ Voštarnica – Zadar, partneri na projektu su JU „Centar Zaštiti me“ Banja Luka (BiH), JU „Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora“ Banja Luka (BiH) i JU „Resursni centar za djecu i mlade Podgorica“ (CG).

Osnovni cilj projekta je poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga u cilju poboljšanja kvaliteta socijalne uključenosti i obrazovanja djece i mladih s teškoćama u razvoju, a rezultati projekta su:

-                      Povećanje dostupnosti i kvalitete zdravstvenih i socijalnih usluga za djecu i mlade s teškoćama u razvoju;

-                      Uspostavljene nove usluge za dijagnostiku i nabavka nove opreme za rad s djecom i mladima s teškoćama u razvoju u sve četiri ustanove koje su partneri u projektu;

-                      Edukacija svih stručnjaka koji rade s djecom i mladima s teškoćama u razvoju u sve četiri ustanove koje su partneri u projektu, te uspostavljanje suradnje i razmjene znanja i iskustva stručnjaka iz partnerskih ustanova, kao i stručnjaka iz drugih institucija putem uspostavljanja zajedničke web stranice za partnere.