Naslovnica Događanja Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2019.
Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2019. PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 24 Listopad 2019 00:00

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2019.

Svake godine, od 15. listopada do 15. studenoga, održava se manifestacija Mjesec hrvatske knjige. Nastoji se na nacionalnoj razini, ali i na lokalnim razinama, promicati čitanje raznim aktivnostima. Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja! Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

U našoj smo školi ovu manifestaciju obilježili s dvije aktivnosti.

Književno jutro s družbom Pere Kvržice održano je 17. listopada 2019., a sudjelovali su učenici raznih odgojno-obrazovnih skupina uz voditeljice knjižničarku Danijelu Petani i pedagoginju Ledu Rokov. Dramatizacija romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ održana je 23. listopada 2019., a sudjelovali su učenici odgojno-obrazovne skupine PSP-a, uz voditeljice knjižničarku Danijelu Petani i učiteljicu edukatora-rehabilitatora Mariju Dokoza.