Naslovnica Događanja Posjet Dječjeg zbora „Vijolice“
Posjet Dječjeg zbora „Vijolice“ PDF Ispis E-mail
Srijeda, 22 Svibanj 2019 00:00

Posjet Dječjeg zbora „Vijolice“

Našu školu je, 20. svibnja  2019., posjetio  Dječji zbor „Vijolice“  pod vodstvom  učiteljice Sanje Dobrijević i uljepšao nam oblačni ponedjeljak poput raspjevanih zraka sunca. Učenici su uživali u nastupu „Vijolica“ i nagradili ih burnim pljeskom i velikim osmjesima.

Ravnateljica OŠ Jurja  Dalmatinca Pag  Željka Zubović i voditeljica zbora Sanja Dobrijević poklonile su našoj školi dva autorska nosača zvuka „Vijolica“ i glazbenu slikovnicu „Škola ljubavi“, a naša je ravnateljica Irena Dukić svakom članu zbora poklonila novi primjerak školskog časopisa „Mendula“. Zbor  djeluje pri OŠ Jurja Dalmatinca Pag od 2001. godine. Okuplja  tridesetak  učenika nižih razreda. Nastupa na školskim i gradskim priredbama, u školama zadarske županije  te na raznim festivalima širom Hrvatske gdje pjesmom i plesom promovira  svoju školu  i najdraži grad i otok Pag. Zbor pjeva autorske pjesme (na književnom jeziku i na paškoj čakavici), a  pjesme su snimljene u profesionalnom studiju.

Toplo smo se pozdravili uz dogovor za sljedeći susret u novoj školskoj zgradi na Mocirama.