Naslovnica Događanja Wings for life 2019. Trčali smo za one koji ne mogu
Wings for life 2019. Trčali smo za one koji ne mogu PDF Ispis E-mail
Petak, 10 Svibanj 2019 00:00

Wings for life 2019

Bio je to dan iz snova, 5. svibnja 2019.

Iako je  vremenskom prognozom najavljena kiša i ružno vrijeme, ništa nije moglo spriječiti veselu ekipu OŠ Voštarnica-Zadar da trče za one koji ne mogu.

Najpopularnija humanitarna utrka Wings for life i ove  godine, po šesti put u Zadru, okupila je najviše do sada, 9 000 trkača.

U timu OŠ Voštarnica-Zadar, sastavljenog od učenika, roditelja i učiteljica, bilo je 30 trkača, a sa startnim brojem 23 trkača. Učenici mlađi od šesnaest godina trčali su u pratnji roditelja.

Donacijom divnih majica i izvrsnim logom koji nam je izradila naša učiteljica likovnog Martina Barić, bili smo spremni za utrku.

Optimizam, veselje i dobar timski duh, rastjerali su tmurne oblake i utrka je mogla početi sa zrakama proljetnog sunca. Iako nam rezultat nije bio primaran, svi naši trkači dali su sve od sebe i pretrčali su ukupno 178 km te smo zauzeli 460 mjesto, od 2 350 timova na globalnoj razini.

Želja nam je bila sudjelovati i pomoći da se jednog dana pronađe lijek za bolest leđne moždine.

Naša misija je uspjela! Sretni smo i ponosni što smo bili dio ove velike Wings ekipe.

Do iduće godine, sportski pozdrav!!