Naslovnica Događanja Simfonijska bajka „Petar i vuk“
Simfonijska bajka „Petar i vuk“ PDF Ispis E-mail
Srijeda, 30 Siječanj 2019 00:00

Simfonijska bajka „Petar i vuk“

Učenici Osnovne škole Voštarnica- Zadar, 29. siječnja 2019., u pratnji svojih učiteljica, posjetili su Hrvatsko narodno kazalište te pogledali predstavu „Petar i vuk“ , ruskog skladatelja Sergeja Prokofjeva namijenjenu djeci, a skladanu za pripovjedača i orkestar.

Radi se o prvoj kompletno zadarskoj produkciji  simfonijske bajke „Petar i vuk“ u izvedbeni Zadarskog komornog orkestra, dirigenta Vetona Marevcija  i naratorice Sanje Zalović, a ilustracije za samu predstavu izradila  je mlada zadarska umjetnica Patricija Dunatov.

Zanimljiva je to i duhovita priča o hrabrom dječaku Petru, koju pripovijeda dramski glumac, a pojedine osobe i životinje u priči predstavljene su glazbenim instrumentima. Sve likove priče slijede slike na velikom platnu, koje prikazuju kako je dječak Petar uz pomoć lovaca i prijatelja iz životinjskog carstva svladao strašnog vuka.

Predstava je edukativnog karaktera i zasigurno će barem djelić viđenog ostati još dugo vremena u sjećanjima naših učenika.