Naslovnica Događanja Zadar čita 2015
Zadar čita 2015 PDF Ispis E-mail
Petak, 27 Ožujak 2015 00:00

Čarobni svijet Harryja Pottera -  Putovanje u Hogwarts

I ove smo se godine uključili u tradicionalnu manifestaciju Zadar čita. U srijedu, 25. ožujka 2015. godine održali smo čitaonicu pod nazivom Čarobni svijet Harryja Pottera, a budući da je tema ovogodišnje manifestacije putovanje, mi smo putovali u Hogwarts (školu vještičarenja i čarobnjaštva).

Uz učiteljicu Mariju Dokoza i knjižničarku Danijelu Petani, sudjelovali su učenici produženog stručnog postupka. Nakon prilagođenog čitanja ulomka iz romana Harry Potter i kamen mudraca, slijedilo je gledanje ulomka iz istoimenog igranog filma, a zatim i dramatizacija ulomka u kojoj su učenici u improviziranom vlaku, baš kao i mali čarobnjaci, putovali u Hogwarts. Učenici su uživali u čitaonici, a s veseljem ćemo se i ubuduće uključivati u ovu manifestaciju.