Naslovnica Događanja Aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige
Aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige PDF Ispis E-mail
Srijeda, 06 Studeni 2013 22:52

Mjesec hrvatske knjige 2013. održava se od 15. listopada do 15. studenog, a geslo ovogodišnje manifestacije je „Tko čita (ne) skita“. U našoj školi je ova manifestacija obilježena s nekoliko aktivnosti.

Budući se svakog zadnjeg ponedjeljka u listopadu obilježava Međunarodni dan školskih knjižnica učenici odgojno-obrazovne skupine (17-21 god.) su sa svojom učiteljicom Dariom Švorinić posjetili školsku knjižnicu. Uz vodstvo knjižničarke Danijele Petani razgledavali su knjižničnu građu i razgovarali o tome koje sve poslove radi knjižničar. Učenici su tako saznali da se u 2013. godini obilježava 100 godina od nastanka romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“, a kako je Hlapić većini učenika omiljeni književni lik posudili su roman i DVD o njegovim zgodama.
I ostali učenici su u pratnji svojih učitelja edukatora-rehabilitatora posjetili Gradsku knjižnicu Zadar gdje su na dječjem odjelu imali priliku uživati u priči „Jožek i Jožica“ koju im je ispričala knjižničarka Dajana Brunac.