Naslovnica Događanja 6. likovna stvaraonica
6. likovna stvaraonica PDF Ispis E-mail
Srijeda, 02 Svibanj 2012 10:33

Ples pisanjaU OŠ Voštarnica-Zadar održana je tradicionalna, šesta po redu Likovna stvaraonica. Ovogodišnjem dvodnevnom susretu, 19. i 20. travnja 2012., odazvalo se 15 likovnih umjetnika.

Sudjelovali su slikari: Mate Ljubičić, Karolina Čulina, Zvonko Čulina, Silvijana Dražović, Dijana Marić, Ines Jurin, Lella Sambunjak, Boris Žuža, Zoran Debelić, Margit Magyeri Zubčić, Julije Jelaska. Po prvi puta na Likovnoj stvaraonici stvarali su  Tomislav Košta, Stipe Grgić i Dragan Jelavić. Učenici 3. a i 3. b razreda Škole primijenjene umjetnosti i dizajna i njihova profesorica Bojana Vukojević oslikali su veselu kulisu škole za nastup na Danu izvannastavnih aktivnosti koji će se održati u mjesecu lipnju na Poluotoku.

Pokrovitelji dvodnevnih događanja, bili su Euroherc osiguranje d.o.o. i Catering "Piazza" koji su ovu manifestaciju prepoznali kao događaj vrijedan pažnje u kojem učenici u zajedništvu s umjetnicima stvaraju i na taj način otkrivaju svoju kreativnost.

Zajedničko druženje likovnih umjetnika i učenika škole rezultiralo je nastankom zanimljivih i kvalitetnih likovnih djela koja će, zajedno s djelima nastalim na prijašnjim stvaraonicama, krasiti prostore naše škole.