Naslovnica Događanja Izložba „Uskrsne radosti“
Izložba „Uskrsne radosti“ PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 04 Travanj 2022 00:00

Izložba likovnih radova učenika  OŠ Voštarnica travanj 2022

Izložba likovnih radova učenika  OŠ Voštarnica-Zadar  pod nazivom „Uskrsne radosti“ otvorena je, 1. travnja 2022., u Kneževoj palači Narodnog muzeja Zadar.

Na svečanom otvaranju izložbe bili su ravnateljica  Irena Dukić te učenici Diora Alli i Petar Popović s roditeljima.  U izradi likovnih radova  sudjelovali su učenici   kombiniranog razrednog odjela za učenike s lakom intelektualnom teškoćom s utjecajnim teškoćama,  razrednog odjela za učenike s poremećajem iz autističnog spektra, učenici odgojno- obrazovnih skupina s umjerenom i težom intelektualnom teškoćom, skupine učenika s poremećajem iz autističnog spektra i učenici iz nastave u kući. Koristile su se različite likovne tehnike i individualiziran pristup u radu: netko je samostalno slikao običnim kistom, netko prilagođenim, netko je bojao prstićima, spužvicama, valjcima, plastičnim i drvenim vilicama, ali svima je zajedničko da su uživali u stvaralačkom procesu. Koristili su se i prirodni i otpadni materijali čime su učenici  pokazali razvijenu svijest o zaštiti okoliša . Izložba je otvorena za javnost do 11. travnja 2022., a ulaz je slobodan. Sretni smo što smo dobili priliku pokazati kreativnost i trud učenika u tako divnom prostoru Kneževe palače u središtu grada te se  veselimo novim projektima u suradnji s Narodnim muzejom Zadar i pedagoginjom Lucijom Sekula.