Naslovnica Događanja Održane četiri online prezentacije rezultata projekta ASIQ
Održane četiri online prezentacije rezultata projekta ASIQ PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 06 Prosinac 2021 00:00

Održane četiri online prezentacije rezultata projekta ASIQ

Ravnateljica Osnovne škole Voštarnica-Zadar Irena Dukić je u periodu od 30. studenog do 3. prosinca 2021. održala 4 online prezentacije rezultata projekta ASIQ. Na prezentaciji su sudjelovali predstavnici stručnih službi škola (22 osnovne i 1 srednja škola), vrtića (2), javnih institucija iz sustava zdravstva i socijalne skrbi (4) i udruga (3) s područja gradova Benkovca,  Biograda n/M, Obrovca, Paga i ostalih područja Zadarske županije koji u svom radu pružaju podršku djeci i mladima s teškoćama u razvoju.

Tijekom ovih susreta predstavljena je oprema koja je nabavljena kroz projekt ASIQ te je prezentiran način kako se novonabavljena oprema primjenjuje u radu s učenicima OŠ Voštarnica–Zadar. Zahvaljujući nabavljenoj opremi asistivne tehnologije, opremi senzorne integracije, interaktivnih ekrana, logopedske te ortopedske opreme OŠ Voštarnica-Zadar značajno je unaprijedila usluge koje pruža svojim učenicima, a kojima će se na ovaj način osigurati iskustva koja vode poboljšanju  koncentracije, usvajanju znanja,  boljem motoričkom planiranju, te osiguranju veće (ili potpune) razine društvene inkluzije.