Naslovnica Događanja Uređenje i održavanje okoliša škole
Uređenje i održavanje okoliša škole PDF Ispis E-mail
Srijeda, 13 Listopad 2021 00:00

Uređenje i održavanje okoliša škole

Jedno od prioritetnih područja u školskom razvojnom planu za  nastavnu godinu 2021./22.  je unapređenje materijalnih uvjeta rada škole kroz razvojne ciljeve  uređenje zelenih površina okoliša škole sadnjom stabala, grmova i cvijeća i održavanje zelenih površina okoliša škole.

Nakon određivanja metoda i aktivnosti za određivanje ciljeva, učiteljice edukacijske rehabilitatorice Daria Švorinić i Irena Fuštin  su, u dogovoru s ravnateljicom Irenom Dukić, krenule s odrađivanjem jednog dijela projekta. To je nastavak suradnje s profesorima i učenicima Srednje Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića. Vrijedni učenici dviju odgojno-obrazovnih skupina redovito su tijekom rujna i početkom listopada zalijevali travnjake oko naše škole i došlo je vrijeme za košnju trave. U pomoć su nam došli učenici 1. i 2. razreda Srednje Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića u pratnji profesorice Silvije Jusup. Zajedničkim snagama uredili smo okoliš, pokosili travu, iščupali korov i pomeli staze. Prema projektu u rad su se uključili i učenici  odgojno-obrazovnih skupina pod vodstvom učiteljica edukacijskih rehabilitatorica Ivane Birsa i Jelene Antišin. Prohladan, ali sunčan dan ispunili smo smijehom, radom i druženjem. Naravno vodili smo brigu o  epidemiološkim mjerama, pravilnom i sigurnom rukovanju alatima. Veselimo se nastavku uređenja okoliša, druženju i zajedničkom radu s novim prijateljima.