Naslovnica Događanja Opremljena je senzorna soba
Opremljena je senzorna soba PDF Ispis E-mail
Utorak, 20 Srpanj 2021 00:00

Opremljena je senzorna soba

Nakon što su prethodno kroz projekt ASIQ nabavljeni interaktivni ekrani, digitalni logopedski setovi, oprema asistivne tehnologije, oprema za logopedsku terapiju, ortopedska pomagala te kombi vozilo, uređene su senzorna i Snoezelen soba u kojima će djeca s teškoćama senzorne integracije imati priliku dobiti dovoljno senzornih iskustava koja su važan preduvjet za daljnje usvajanje novih znanja i vještina te usmjeravanje na sadržaj.

Stručno osoblje škole će s novom opremom senzorne sobe moći provoditi različite aktivnosti koje za cilj imaju pružanje dovoljno taktilnih, proprioceptivnih, vestibularnih, auditivnih te vizualnih inputa te tako odgovoriti na  različite disfunkcije koje su kod djece prisutne.

Bazen s lopticama, različite ljuljačke, poligoni, kosine, švedske ljestve, tuneli, trampolin, lopte, slagalice, samo su dio brojne opreme kojom je opremljena senzorna soba.

Projekt „Poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga radi poboljšanja kvaliteta socijalne uključenosti za djecu i mlade sa smetnjama u razvoju – ASIQ“ financira EU kroz Interreg IPA program prekogranične suradnje Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014-2020, traje od 1. srpnja 2020. do 31. prosinca 2021., a ukupna vrijednost mu je 575.122,00 EUR. Osnovni cilj projekta ASIQ je poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga u cilju poboljšanja kvaliteta socijalne uključenosti i obrazovanja djece i mladih s teškoćama u razvoju.

Tehničku podršku djelatnicima OŠ Voštarnica–Zadar na provedbi projekta pruža Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA  kroz projekt ZADRA NOVA ZA VAS, financiran iz OP Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., Europskog fonda za regionalni razvoj.