Naslovnica Događanja Novim kombi vozilom u novu školsku godinu
Novim kombi vozilom u novu školsku godinu PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 12 Srpanj 2021 00:00

Novim kombi vozilom u novu školsku godinu

Novo kombi vozilo Peugeot Traveller business (8+1 sjedalo) za potrebe prijevoza učenika OŠ Voštarnica – Zadar isporučeno je 1. srpnja 2021. Vozilo je nabavljeno EU sredstvima osiguranima kroz projekt ASIQ.  U novu školsku zgradu učenici će  novim vozilom, udobno i sigurno, dolaziti na nastavu.

Projekt „Poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga radi poboljšanja kvaliteta socijalne uključenosti za djecu i mlade sa smetnjama u razvoju – ASIQ“ financira EU kroz Interreg IPA program prekogranične suradnje Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014-2020, traje od 1. srpnja 2020. do 31. prosinca 2021., a ukupna vrijednost mu je 575.122,00 EUR. Osnovni cilj projekta ASIQ je poboljšanje dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih i socijalnih usluga u cilju poboljšanja kvaliteta socijalne uključenosti i obrazovanja djece i mladih s teškoćama u razvoju.

Tehničku podršku djelatnicima OŠ Voštarnica–Zadar na provedbi projekta pruža Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA  kroz projekt ZADRA NOVA ZA VAS, financiran iz OP Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., Europskog fonda za regionalni razvoj.