Naslovnica Događanja Naši učenici osvojili su 2. i 3. mjesto na likovnom natječaju Udruge Aurelia
Naši učenici osvojili su 2. i 3. mjesto na likovnom natječaju Udruge Aurelia PDF Ispis E-mail
Utorak, 08 Lipanj 2021 00:00

roko_2_mjesto

Povodom Međunarodnog dana bioraznolikosti i Dana zaštite prirode u Hrvatskoj (22. svibnja) te Svjetskog dana oceana (8. lipnja), u Udruzi Aurelia organiziran je nagradni likovni natječaj za učenice i učenike nižih razreda osnovnih škola s područja Zadarske županije.

Djeca su tehnikom po želji crtala kako oni vide raznolik, zdrav i očuvan okoliš, a najuspješnije radove odabrao je u anonimnom glasovanju stručni žiri u sastavu: Sanja Stipić (Društvo istraživača mora – 20000 milja), dr.sc. Claudia Kruschel (Sveučilište u Zadru/akademska slikarica) i dr.sc. Ivana Zubak Čižmek (Udruga Aurelia/Sveučilište u Zadru).

U kategoriji učenika s teškoćama drugo mjesto osvojio je  Roko Strenja, dok je treće mjesto pripalo Niki Lepuru. Mentorica je edukacijska rehabilitatorica Antonela Marić.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici!