Naslovnica Događanja Sudjelovali smo na Prvoj međunarodnoj smotri „Upoznaj me za stolom“
Sudjelovali smo na Prvoj međunarodnoj smotri „Upoznaj me za stolom“ PDF Ispis E-mail
Srijeda, 31 Ožujak 2021 00:00

Sudjelovali smo na Prvoj međunarodnoj smotri „Upoznaj me za stolom“

Smotru je otvorila eminentna chefica Ana Ugarković. Našu školu predstavljao je  Tim "Mocire", koji čine Roko Stručić, Petar Sutlović i Bruno Begonja pod  vodstvom učiteljice edukacijskog rehabilitatora Darije Švorinić, uz pomoć studentice Marte Ćuvurija. Na 1. međunarodnoj smotri Upoznaj me za stolom sudjelovalo je 16 ustanova iz Hrvatske i dvije iz BiH. Uključili su se vrtići, osnovnoškolci i srednjoškolci te korisnici udruga iz svih krajeva zemlje i regije.

Naš tim je pripremio i predstavio kolač Vodenjaci, ili kako ga još zovu Biogradski ili  Utopljenici. Kolač je aromatičan i poseban jer  pripremljeno tijesto kvasa u vodi. Aromu kolaču, osim domaćih limuna i naranči dao je i liker Maraschino, jedan od najpoznatijih proizvoda zadarskog kraja. Vrijedni učenici su kolačima počastili prijatelje ostalih skupina u školi. Ponosni smo što smo sudjelovali na ovakvoj smotri jer inače volimo pripremati fine slastice.