Naslovnica Događanja Predstava „Vlak u snijegu“ u Kazalištu lutaka Zadar
Predstava „Vlak u snijegu“ u Kazalištu lutaka Zadar PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 06 Veljača 2020 00:00

Predstava   „Vlak u snijegu“ u Kazalištu lutaka Zadar

U srijedu,  5. veljače 2020. gledali smo  u Kazalištu lutaka Zadar lutkarsku  predstavu  „Vlak u snijegu“ prema istoimenoj priči Mate Lovraka, a u režiji Dražena Ferenčine. Glumci su bili vidljivi na pozornici s lutkama i  ponovno nas  oduševili svojom izvrsnom, zaigranom  glumom.

Uz jednostavnu scenografiju,  dočarali su vjerno ozračje malog sela i dječjih igara, škole i posjeta tiskarskoj radionici te vožnje vlakom i iskopavanja vlaka iz nanosa snijega. Priča govori o slozi, preuzimanju odgovornosti i ulaganju zajedničkog truda i volje ka postizanju cilja pa je poruka aktualna i u današnjem vremenu, možda još i potrebnija novim generacijama. Učenici su uživali u predstavi i pozorno pratili svaku riječ te nagradili glumce velikim pljeskom iznenađeni da je 50 min tako brzo prošlo.