Naslovnica Događanja Ministarstvo znanosti i obrazovanja doprinijelo poboljšanju resursa naše škole
Ministarstvo znanosti i obrazovanja doprinijelo poboljšanju resursa naše škole PDF Ispis E-mail
Utorak, 04 Veljača 2020 00:00

Ministarstvo znanosti i obrazovanja doprinijelo poboljšanju resursa naše škole

Ministarstvo znanosti i obrazovanja je našoj školi u sklopu projekta Podrška provedbi cjelovite kurikularne reforme Škola za život – faza II (CKR II) sufinanciranog u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Europskog socijalnog fonda dodijelilo: 100 tableta za sve učenike, prijenosno računalo za stručnog suradnika-pedagoga, 14 projektora za sve učionice.

Također, ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak donijela je odluku o dodjeli sredstava osnovnim i srednjim školama za nabavu nastavnih sredstava i opreme potrebnih za provedbu kurikuluma:

- didaktičkih materijala i opreme koja ne uključuje opću informatičku opremu

- knjiga (koje nisu sastavni dio popisa lektire)

- licenci za računalne programe

- nastavnih sredstava, pomagala, potrošnih materijala, alata i uređaja.

Ova nabava treba se voditi sljedećim prioritetima:

1. jezično-komunikacijsko, umjetničko te tjelesno i zdravstveno područje
  2. društveno-humanističko područje
  3. prirodoslovno- matematičko i tehničko područje.

Našoj školi odobrena su sredstva u iznosu od 39.600,00 kuna.

Zatim je ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak donijela odluku o dodjeli sredstava ustanovama i školama za učenike s teškoćama. Odobrena su sredstva za nabavu nastavnih sredstava, pomagala, potrošnih materijala, alata, uređaja i opreme potrebnih za nastavni proces u posebnim razrednim odjelima/odgojno-obrazovnim skupinama po posebnim programima. Našoj školi dodijeljen je iznos od 101.000,00 kuna.

U sklopu CARNET-ovog programa e-Škole tijekom jeseni 2019. završena je prva faza opremanja učitelja, a naša škola dobila je četiri prijenosna računala.