Naslovnica Događanja Državna smotra učeničkih zadruga
Državna smotra učeničkih zadruga PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 25 Listopad 2018 00:00

Dani kruha 2018

(Vinkovci 11.10. - 14. 10. 2018.)

Učenička zadruga Mocire sudjelovala je na državnoj 30. smotri učeničkih zadruga. Zadruga Mocire, OŠ Voštarnica-Zadar ranije je postigla zapažen uspjeh na županijskoj smotri održanoj, 15. svibnja 2018., u Zadru te tako osvojila mogućnost sudjelovanja na državnoj razini. Državna smotra je održana 12. i 13. listopada  2018. u našoj Slavoniji, u predivnim Vinkovcima.

Učenik Ivan Čačić sa svojim mentoricama Jelenom Golijanin i Petrom Burčul predstavio je rad Zadruge. Zadruga okuplja djecu s teškoćama u razvoju te njihov potencijal i talent prikazuje u vrijednim radovima koje izrađuju kroz niz lijepo osmišljenih proizvoda kojima promoviraju svoje zanimanje, školu, a uz to razvijaju poduzetništvo koje je jako važno u zadrugarstvu. Asortiman proizvoda je raznolik, a na državnom natjecanju prikazali smo proizvode vezane za temu svadbe: pozivnice, konfete, revere koji su ručnim radom i s puno ljubavi osvojili srce mnogih ljudi.

Spojili smo i ugodno s korisnim tako da smo u slobodno vrijeme organizirali posjet gradu Vukovaru i učeniku pokazali njegove znamenitosti. Slavonija nam je pružila mnogo novih ideja koje ćemo iskoristiti u radu, puno novih poznanstava, a i odličnu zabavu.Radujemo se svakoj novoj ideji, podržavamo nove oblike suradnje i želimo još puno novih proizvoda kojima ćemo se i u narednim godinama predstavljati na ovakvim smotrama i najvažnije je da u svaki naš proizvod bude ostavljen trag naše vrijedne djece i njihovih rehabilitatora.