Naslovnica Događanja ATAAC 2018 – Konferencija o asistivnoj tehnologiji i potpomognutoj komunikaciji
ATAAC 2018 – Konferencija o asistivnoj tehnologiji i potpomognutoj komunikaciji PDF Ispis E-mail
Petak, 07 Rujan 2018 00:00

POZIVAMO VAS NA:

ATAAC 2018 – Konferenciju o asistivnoj tehnologiji i potpomognutoj komunikaciji

Konferencija se održava od 17. do 19. listopada 2018. god. u hotel Westin Zagreb. Doći će 30 predavača iz 10 zemalja - stručnjaci i korisnici asistivne tehnologije i potpomognute komunikacije. Web stranica konferencije je: http://www.ataac.eu/hr/.

Konferencija je je i ove godine pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar - Kitarović.

Djelatnici naše škole već treću godinu posjećuju konferenciju o asistivnoj tehnologiji i potpomognutoj komunikaciji. Ovo je druga godina da je Škola u ulozi partnera a prva godina da ćemo se na konferenciji predstaviti s plakatom koji će pokazati kako mi u svom radu koristimo asistivne tehnologije (AT) i/ili se bavimo potpomognutom komunikacijom (AAC) u tijeku odgojno - obrazovnog procesa naših učenika.

#‎ATAAC2018‬ konferencija je za sve koji rade s djecom s teškoćama i osobama s invaliditetom i žele naučiti više o učinkovitoj primjeni asistivne tehnologije i potpomognute komunikacije. Od edukacijskih rehabilitatora, radnih terapeuta, logopeda, učitelja, fizioterapeuta i ostalih djelatnika ustanova, škola, centara do korisnika ( djeca s teškoćama i osoba s invaliditetom) i njihovih roditelja i skrbnika.

Svaki od tri dana ima specifičan fokus:

1. dan - Djeca, škola i obrazovanje

2. dan - Potpomognuta komunikacija, rehabilitacija i radno mjesto

3. dan - Senzorna stimulacija, autizam i rana intervencija

Neke od tema predavanja su:

Inkluzivna učionica: Kako asistivna tehnologija može pomoći djeci s teškim kognitivnim teškoćama

Kako podučavati djecu s poremećajima iz spektra autizma pomoću asistivne tehnologije

Senzorna stimulacija i integracija u multisenzornom okruženju

Autizam i AAC - Kako kontrolirati poremećaje u ponašanju

Prava roditelja djece s teškoćama

Na jednom mjestu moći ćete čuti vrhunske stručnjake koji rade s djecom s teškoćama a dolaze iz Amerike, Engleske, Njemačke , Švedske i sl. Saznajte više na: http://www.ataac.eu/hr/

Simultani prijevod s engleskog na hrvatski jezik je osiguran.

Svake godine za vrijeme konferencije se održavaju radionice a od ove godine bit će i organiziran vođeni obilazak po štandovima kako bi se u što kraćem vremenu mogla upoznati sva oprema koja će biti izložena.

Svi sudionici konferencije koji su ujedno i djelatnici odgojno - obrazovnih ustanova mogu prijaviti svoje sudjelovanje i na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje: www.ataac.eu/hr/

Još nije kasno da osigurate vaše mjesto na jednoj od najvećih svjetskih konferencija u ovom području ( http://www.ataac.eu/hr/).

Za kraj još jedna obavijest putem društvene mreže Facebook kako se možete još bolje informirati i putem videa nastalih na prethodnim konferencijama i tijekom različitih edukacija i škola u organizaciji tvrtke E-Glas je putem profilnih stranica : E-Glas , #ATAAC2018 i ATAAC 2018 - International Conference on Assistive Tech and AA.

Vidimo se uskoro!