Naslovnica Događanja Održana 12. Likovna kolonija
Održana 12. Likovna kolonija PDF Ispis E-mail
Srijeda, 04 Srpanj 2018 00:00

12 Likovna kolonija 2018Već dvanaest godina zaredom u našoj se školi održava Likovna kolonija. Naši učenici svake godine s uzbuđenjem svjedoče stvaranju novih umjetničkih djela slikara, koji se uvijek rado odazovu ovoj manifestaciji. Tijekom dva dana, 14. i 15. lipnja 2018., slikari su boravili u našoj školi i uveseljavali sve prisutne svojim zadivljujućim talentom i kreativnošću.

Na koloniji su sudjelovali slikari: Boris Žuža, Tomislav Košta, Dragan Jelavić, Rade Zrilić, Marijana Jakelić, Silvijana Dražović i Marija Ivoš iz Zadarske županije te Adin Hebib, svjetski poznati ekspresionist iz Bosne i Hercegovine. Kao akademski slikar koji je specijalizirao ekspresionizam u Parizu, Adin je svojom prisutnošću značajno uveličao ovogodišnju Likovnu koloniju, posebno kada uzmemo u obzir da su njegova kapitalna djela izložena na raznim impozantnim svjetskim lokacijama te u uredima poznatih državnika: u Vatikanu, Geteburgu, Oslu, Trstu, Istanbulu, Sjedinjenim Američkim Državama i sl.

Od srca zahvaljujemo svim slikarima na trudu, sudjelovanju i doniranim slikama. Zaista je hvalevrijedno svoj veliki talent iskoristiti za dobrobit djece, a posebno djece s teškoćama u razvoju. Naši su učenici i djelatnici škole s velikim zanimanjem i oduševljenjem pratili nastajanje njihovih remek-djela.

Zahvaljujemo se Euroherc osiguranju d.d. – Podružnica Zadar i direktoru Milenku Rajiću na financijskoj potpori.