Naslovnica Događanja Dani izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola Grada Zadra 2017.
Dani izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola Grada Zadra 2017. PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 05 Lipanj 2017 10:40

„More i mornari“

Dan izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola grada Zadra održan je 2. lipnja 2017. Tema manifestacije, koja se održava već osmu godinu, bila je „More i mornari“.

Dan je tradicionalno obilježen na gradskim trgovima i ulicama bogatim i raznovrsnim glazbeno- scenskim programima zadarskih osnovnih škola. Naša se škola još jednom prezentirala u svom najboljem izdanju kroz pjesmu, ples i glumu.

Večernji dio programa, na kojem se dodjeljuju priznanja i nagrade najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima na međunarodnim, državnim i županijskim natjecanjima, po prvi put u osam godina održao se na Morskim orguljama. Gledatelji su imali priliku vidjeti zanimljiv i bogat program na prekrasnim prirodnim kulisama našeg Pozdrava suncu. Posebnu je pažnju privukao recital „Smokva u moru, smokva na zemlji“ koji su izveli učenici zadarskih škola na dijalektalnom izričaju.

Nagrađeni iz OŠ Voštarnica-Zadar

• za osvojeno 1. mjesto na međunarodnom natjecanju Video S-factor, glavna glumica u spotu: učenica Antonela Basioli, mentorice: Ivana Birsa, Ana Milković, Teuta Radas i Tina Colić
  • za osvojeno 2. mjesto (srebrna medalja) u trčanju na Državnom prvenstvu Školskih sportskih društava Republike Hrvatske u Poreču 8. i 9. 5. 2017. učeniku Petru Stručiću i mentorici Darinki Dokoza-Nikpalj
  • za osvojeno 2. mjesto na Međužupanijskoj smotri učeničkih zadruga Zadarske i Šibensko-kninske županije: učenici Oliver Baričević i Filip Dokoza, mentorica Jelena Babić