Naslovnica Događanja Predavanje „Asistivna tehnologija za kvalitetniji život - kako osigurati osobi s komunikacijskim teškoćama lakšu komunikaciju“
Predavanje „Asistivna tehnologija za kvalitetniji život - kako osigurati osobi s komunikacijskim teškoćama lakšu komunikaciju“ PDF Ispis E-mail
Utorak, 21 Ožujak 2017 13:09

U organizaciji OŠ Voštarnica-Zadar i stručnog suradnika-logopeda Helene Kuzminski, izv. prof. dr. sc. Miroslav Vrankić iz Rijeke održao je predavanje „Asistivna tehnologija za kvalitetniji život - kako osigurati osobi s komunikacijskim teškoćama lakšu komunikaciju“, u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar, 16. ožujka 2017.

Profesor Miroslav Vrankić je nositelj kolegija Asistivna tehnologija na Tehničkom fakultetu u Rijeci, inovator i osnivač tvrtke E-glas koja je u suradnji sa Švedskom tvrtkom Tobii Dynavox došla do spoznaja o novim asistivnim tehnologijama i potpomognutoj komunikaciji. Predavanje je bilo namijenjeno učiteljima, logopedima, edukacijskim–rehabilitatorima, radnim terapeutima i roditeljima djece s komunikacijskim teškoćama. Prezentirala su se različita komunikacijska pomagala, oprema za upravljanje pogledom, oprema za alternativni pristup računalu, edukativne igračke, edukativni softver i pomagala za terapijski rad. Potpomognuta komunikacija i asistivna tehnologija nude niz mogućnosti za napredak i razvoj djece s teškoćama i osoba s invaliditetom, koja ne mogu verbalno komunicirati sa svojom okolinom te izraziti potrebe, mišljenja, osjećaje i želje. Škola je ostvarila popust za paket asistivnih tehnologija, a paralelno je dogovorena i posudba komunikacijskih pomagala s glasovnim izlazom (komunikatora), softverskih paketa i setova za komunikaciju za potrebe učenika i Škole. Škola će biti i jedan od partnera za najavljenu konferenciju o asistivnoj tehnologiji i potpomognutoj komunikaciji koja će se održati u Zagrebu u hotelu Westin, 13. – 15. 9. 2017.

Sve informacije vezane uz konferenciju možete dobiti na linku: http://www.ataac.eu/hr/