Naslovnica Događanja Svečana priredba u HNK Zadar
Svečana priredba u HNK Zadar PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 18 Svibanj 2015 18:30

U Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar obilježen je 13. svibnja 2015. godine Dan otvorenih vrata OŠ Voštarnica-Zadar. Svečana priredba sastojala se od bogatog kulturno-umjetničkog programa. Nakon pozdravnog govora ravnateljice Irene Dukić uslijedila je promocija sedmog broja školskog lista „Mendula“. Uz učenike i učiteljice OŠ Voštarnica-Zadar sudjelovali su i brojni gosti.

Kazališna glumica Tamara Šoletić  sudjelovala je u izvedbi scenske igre koju su učenici uvježbali s učiteljicama Ivanom Birsa i Anom Milković. Iz Glazbene škole Blagoje Bersa nastupila je dječja klapa „Fjok“, a iz Biograda na Moru stigla je najmlađa grupa mažoretkinja koja djeluje pri KUD-u „Kralj Tomislav“. Lara Brkić iz OŠ Šimuna Kožičića Benje izvela je pjesmu At last Ette James. Plesnim nastupom atmosferu je zagrijala Plesna skupina K2 iz Pakoštana, dok je pjevačkim nastupom oduševio Vokalni ansambl „Feral“ Gimnazije Vladimir Nazor. Naša suradnja sa Školom primijenjene umjetnosti potvrdila se i modnom revijom učenica koje su kreacije osmislile s voditeljicom Marijanom Vukić-Perović. Mladi zadarski tenor Ivan Dražović izveo je dvije pjesme. Slijedio je nastup Plesne skupine „Alma De Bohemia“. Zaljubljenici u dramske igre došli su na svoje nastupom učenika OŠ Poličnik koji su izveli dramsko-scensku igru „Nećko Svojeglavečko“. U pjevačkom duetu nastupili su Iva Mustać Klarić i Ante Rados. Adam Zrilić iz OŠ Zadarski otoci i Mihaela Gregov iz OŠ Bartola Kašića plesali su Cha cha cha na koreografiju koju su osmislili Oliver i Sandra Brala, voditelji Plesne škole „Studio“. Direktno iz popularne tv-emisije „X Factor Adria“ stigao nam je pjevač Alen Bulić, a također, poznata iz još jedne televizijske uspješnice „The Voice“, nastupila je pjevačica Ellena Stela. Učenici naše škole iskazali su se i u plesnom nastupu u kojem su izveli akrobatski rock and roll, a uvježbale su ih učiteljice Jelena Babić i Marijana Mišulić. Profesor Glazbene škole Blagoje Bersa Dražen Habuš izveo je instrumentalnu glazbu na trubi. Vokalni ansambl „Rondo“, sastavljen od učiteljica OŠ Voštarnica-Zadar, izveo je dvije pjesme. Program je zatvorio poznati zadarski bend sa Sfinge „Sexymotherfuckers“. Izveli su četiri pjesme, izazvali oduševljenje u publici, a naši učenici pridružili su im se na pozornici. Bila je ovo nezaboravna priredba u kojoj su svi uživali jer kao što je naglasila ravnateljica Irena Dukić „umjetnost ima moć povezivanja na najbrži i najspontaniji način“, a sve nas povezali su ples, pjesma i dramske igre.