Naslovnica Događanja Radionica Pletenje maslinovih grančica
Radionica Pletenje maslinovih grančica PDF Ispis E-mail
Utorak, 31 Ožujak 2015 00:00

Naši učenici su sa svojim učiteljicama Stelom Dominis Vunjak i Dariom Švorinić sudjelovali na radionici Pletenje maslinovih grančica na Etnološkom odjelu Narodnog muzeja u Zadru, 24. ožujka 2015. godine.

Radionicu je organizirao Pedagoški odjel Narodnog muzeja u suradnji s vanjskom suradnicom Karmen Turčinov, prof. Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića. Povod radionici je želja da se javnost, posebno djeca i mladi, upoznaju s dalmatinskom tradicijom. Ovako pletena maslinova grančica podsjeća na palmu kojom je narod pozdravljao Isusov ulazak u Jeruzalem. Danas se, zajedno s običnom maslinovom granom, nosi na Cvjetnicu na blagoslov u crkvu.

Naši su učenici s pozornošću slušali izlaganje profesorice Karmen Turčinov, marljivo rezali listove masline i sudjelovali u pletenju grana koje su s veseljem i ponosom ponijeli svojim kućama.