Naslovnica Događanja Predstava "San" u Kazalištu lutaka Zadar
Predstava "San" u Kazalištu lutaka Zadar PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 09 Ožujak 2015 12:00

Novu predstavu Kazališta lutaka Zadar pogledali smo 9. ožujka 2015. godine. Riječ je o predstavi „San“ koju je napisala i režirala Vjera Vidov, inače glumica Kazališta lutaka Zadar.

Predstava je zanimljiva i djeci i odraslima budući da progovara o problemima koja muče i jedne i druge, a odnosi se na to koliko vremena treba posvetiti djeci, a koliko trci za zarađivanjem novca. Dječak Viktor, kojeg glumi Gabrijela Meštrović Maštruko osjeća se napuštenim od roditelja koji rade kako bi mu omogućili bezbrižno djetinjstvo. U njegovim snovima pojavljuje se Mala Vila koju igra Paola Slavica. Njih dvoje se zbliže i dječak Viktor polako shvaća zašto njegovi roditelji moraju toliko vremena biti odvojeni od njega. Posredstvom Vilenjaka Mala vila dobit će krila, a Viktorove noćne more prijeći će u miran san. Zahvaljujući izvrsnoj glumi i maštovitoj sceni naši učenici, inače redoviti posjetitelji Kazališta lutaka Zadar, uživali su u predstavi.