Naslovnica Događanja Donacija Supernova centra
Donacija Supernova centra PDF Ispis E-mail
Petak, 19 Prosinac 2014 15:01

Supernova centar Zadar razveselila je, prigodom blagdana Božića, učenike i djelatnike naše škole vrijednom donacijom računalne opreme koju čine četiri osobna računala i pet tablet računala. Donaciju vrijednu 20.000,00 kuna uručila je voditeljica Supernova centra Iva Surić na svečanosti u našoj školi.

Donirana računalna oprema iznimno je potrebna za rad s učenicima. Osobna računala služit će nam za prezentaciju i primjenu, kao i za izradu, nastavnih sadržaja. Računala kao izvor nastavnih sadržaja vrlo su privlačan medij za učenike jer vizualnim kanalom prenose informacije, a može biti prisutna i auditivna komponenta. Uči se kroz igru, a interaktivne aplikacije motivirajuće djeluju na učenike. U sklopu projekta ICT-AAC sufinanciranog od Europske unije izrađene su aplikacije na tablet računalu za učenike poput naših. Na novim tabletima moći ćemo koristiti aplikacije Komunikator, Matematički vrtuljak, Glaskalica, Pamtilica, Slovarica, Domino brojalica i Prepoznaj pojmove - za učenje i za potpomognutu komunikaciju.

Na svečanosti povodom donacije predstavnicima Supernova centra je ravnateljica Irena Dukić uručila proizvode Učeničke zadruge „Mocire“, a izvedena je i kratka priredba na kojoj su naši učenici nastupili s glumačkim i plesnim točkama.